22 листопада 2011 р. у приміщенні Класичної гімназії при ЛНУ ім. І.Франка за адресою м. Львів, вул. Порохова, 3 для учнів 5-6-х класів адміністрація закладу спільно з ЛОМГО "Клуб толерантності" організувала майстер-клас з яворівського розпису. Партнером цього заходу виступило Художнє професійно-технічне училище №14 (смт. Івано-Франкове), викладачі та студенти якого ділились з гімназистами основами своєї творчості. Групу майстрів з Івано-Франково очолювала методист ХПТУ № 14, директор місцевого музею виробів народних майстрів п. Мар’яна Яремій. Метою майстер-класу було донести до дітей неповторність та красу українського народного мистецтва засобами народних ремесел і дерев’яної іграшки за допомогою інтерактивних етнопедагогічних методів навчання. Про історію яворівського розпису розповіла мистецтвознавець, художниця, майстриня яворівського розпису Н. Дюг, яка й допомогла гімназистам зробити перші кроки в розписі. Під час заходу після тренувальних вправ на папері діти власноруч розписували дерев’яні іграшки для прикрашання міської новорічної ялинки, яку встановлять біля Палацу мистецтв у Львові в рамках заходів свята родинного затишку «Від Андрія до Миколая».Також гімназисти розписали більше 20 дерев’яних виробів-сувенірів, які будуть подаровані дітям-сиротам та позбавленим батьківської опіки на Святого Миколая. Загалом учасниками майстер-класу стали 36 дітей, 7 педагогів та 8 студентів-практикантів.
Одночасно в холі гімназії працювала імпровізована виставка творів майстрів та студентів ХПТУ №14, на якій кожний міг доторкнутись до "живої" та теплої деревини яворівської забавки.
Впродовж заходу група психологічної підтримки майстер-класу, очолювана психологом Класичної гімназії та навчаючим терапевтом Української Спілки психотерапевтів п. О.Сапіжак, досліджували, як змінився психологічний стан учасників заходу.
Цей захід став черговим кроком у підготовці Всеукраїнського фестивалю дитячої народної іграшки, адже його головним завданням буде провести подібні майстер-класи просто неба з різних видів народних ремесел - гончарства, плетіння, розпису по склу, кераміці, дереву, виготовлення ляльки-мотанки, витинанок та кошиків тощо. І це все планується, щоб діти робили разом з батьками. Перед тим, без сумніву, слід відшліфувати форму проведення майстер-класу та технічні аспекти подібних інтерактивних методик, напрацювати досвід та перевірити педагогічний фах майстрів, адже не кожний народний майстер здатний передати своє мистецтво в доступній та легкій формі дітям міста.
Конт. тел. 0633401616, Сергій Хараху
Немає коментарів:
Дописати коментар