8 травня в рамках святкування Дня матері на відкритому майданчику у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченкiвський гай» відбувся 1-й Міський дитячий фестиваль народної іграшки. Його організувала громадська молодіжна організація ЛОМГО „Клуб толерантності” спільно з ініціативною групою майстрів народної іграшки у складі Т.Тлустого, Л.Здебської, Л.Барандій-Тлустої та Р. Приставського. Творчим керівником фестивалю став відомий народний майстер Яворівщини, член Спілки художників України, педагог С.Тлустий.
· привернути увагу громадськості до одного з надбань національної культурної спадщини України, якою є традиційна народна іграшка – дерев’яна забавка, вироби з соломи, шкіри, мотузки та тканини;
· популяризувати народні ремесла та штуку.
Проведення заходу також мало на меті привернути увагу до такої важливої проблеми як екологія іграшки. Адже відомим є той факт, що не всі іграшки є безпечними для здоров’я дітей особливо молодшого віку. Більш з тих, що надходять у продаж, визнаються як такі, що можуть викликати алергічні реакції та навіть спричинити отруєння дітей. Народна ж іграшка виготовлена з природних матеріалів, які фактично не оброблені жодними агресивними хімічними речовинами, лише пофарбовані екологічно чистими фарбами за давніми українськими технологіями. Велике значення має також виховний і педагогічний компонент такого роду діяльності, а також обов’язкова участь у майстер-класах батьків разом з дітьми.
Допомагали захід проводити компанія «Ігротеко», яка профінансувала значну частину витрат фестивалю та проводила також майстер-класи з складання дерев’яних конструкторів історичних споруд власної торгової марки. Ще одним спонсором призів виступив ПАТ "Львівський холодокомбінат", торгова марка «Лімо» якого пригощала учасників конкурсів та волонтерів солодким і смачним морозивом. Організаційну допомогу надала Класична гімназія при ЛНУ ім. Івана Франка, учні і випускники якої долучились до команди волонтерів фестивалю. Фінансову допомогу надав також Конгрес національних громад України. Поліграфічну продукцію допомогло виготовити ПП «VD DRUK». Допомогу також надали керівники органів місцевого самоврядування Яворова, Новояворівська та Янова. Патронаж та організаційну підтримку здійснювало управління культури Львівської міської ради. Всім їм велика подяка, в першу чергу, від дітей та батьків, яки побували на справжньому українському народному святі Дня Матері. Оргкомітет також висловлює свою щиру вдячність за допомогу в добрій справі відродження та розвитку національної культури та виховання українських дітей.
Захід відбувався у вигляді майстер-класів у таких видах іграшкового ремесла: дерев’яна забавка, народний малюнок на дереві та тканині. Учасниками були діти та батьки та всі, хто мав бажання виготовити дитячу іграшку одним або іншим способом. Гостями були не тільки львівські діти, але діти з Львівської області та України, які приїхали до Львова на святкування Дня міста. На фестиваль завітали й гості з таких міст як Київ, Харків, Маріуполь, волонтером навіть став громадянин Ірану Рауфі Педрам Абдулгафур. Фестиваль супроводжувався виступами більше 20 народних дитячих вокальних колективів та солістів міста. Майстер-класи готували та проводили 5 майстрів з Яворівщини, які навчили дітей користуватись фарбами та пензлями для оздоблення заготовок дерев’яних іграшок. Всі учасники могли взяти участь у конкурсі найкращої дитячої власноруч розмальованої іграшки під час майстер-класів під девізом: „Це я зробив з батьками!” Впродовж свята проходила виставка-продаж виробів народних майстрів Львівщини.
13 травня відбулась прес-конференція про підсумки та перспективи розвитку даного проекту, на якій були присутні голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олег Микита, голова оргкомітету дитячого фестивалю Сергій Хараху, творчий керівник фестивалю народний майстер Яворівщини Семен Тлустий, заступник голови міста Новояворівськ Володимир Пекар. В гості на прес-конференцію завітала творча група дитячо-юнацького телевізійного центру «Кадрики» на чолі з Іриною Веньгрін-Климович, яка відзняла кілька відеоінтерв’ю з учасниками заходу.
Зважаючи на численні позитивні відгуки та творчу атмосферу, яка панувала на 1-му Міському дитячому фестивалі народної іграшки, його організатори визнали проведення усіх заходів успішним та необхідним на шляху утвердження українських традицій та розвитку рідної культури.